Translate

вівторок, лютого 19

Електромагнітні явища


Фiзика як природнича наука. Фiзичнi тiла i фiзичнi явища. фото
Рис. 1.7. Приклади електромагнітних явищ
   Кожний із вас, знімаючи светр або розчісуючи волосся пластмасовим гребінцем, мабуть, звертав увагу, що при цьому з'являються крихітні іскри. І ці іскри, і потужний розряд блискавки однаково належать доелектромагнітних явищ і, отже, підкоряються однаковим законам.
Тому для дослідження електромагнітних явищ не обов'язково чекати на грозу. Досить вивчити, як поводяться безпечні іскорки, щоб зрозуміти, чого чекати від блискавки і як уникнути можливої небезпеки.
Уперше такі дослідження провів американський учений Б. Франклін (1706—1790), який винайшов ефективний засіб захисту від грозового розряду — блискавковідвід.
  Розряд блискавки (електромагнітне явище) обов'язково супроводжується значним підвищенням температури в каналі блискавки (теплове явище). Досліджування цих явищ у їхньому взаємозв'язку дозволило не тільки краще зрозуміти природне явище — грозу, але й знайти шлях практичного застосування електромагнітних і теплових явищ. Напевно, кожний із вас, проходячи повз будівельний майданчик, бачив робітників у захисних масках і сліпучі спалахи електрозварювання. Електрозварювання(спосіб з'єднання металевих деталей за допомогою електричного розряду) — це і є приклад практичного використання наукових досліджень.

Немає коментарів:

Дописати коментар